دوشنبه 13 مرداد 1399
  شركت بيش از 500 هنرمند جوان در جشنواره تجسمي جوانان بازگشت

  شركت بيش از 500 هنرمند جوان در جشنواره تجسمي جوانان

  بيش از 500 هنرمند جوان با بيش از 2500 اثر در بيست و يكمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي جوانان شركت كردند.

  به گزارش روابط عمومي دفتر هنرهاي تجسمي، با پايان مهلت ثبت نام در بيست و يكمين جشنواره هنرهاي تجسمي جوانان 532 هنرمند جوان با ارسال دوهزار و 572 اثر در جشنواره ثبت نام كردند.

  در اين دوره 576 اثر در رشته عكاسي، 488 اثر نقاشي، 389 اثر تصويرسازي، 355 پوستر، 345 اثر طراحي، 136 اثر كاريكاتور، 103 اثر خوشنويسي، 92 اثر حجم و 88 اثر نگارگري به دبيرخانه جشنواره رسيده است كه هيئت انتخاب براساس آثار، هنرمندان منتخب را براي حضور در جشنواره انتخاب مي كند.

  بيست و يكمين جشنواره هنرهاي تجسمي جوانان مانند دوره هاي قبل به صورت كارگاهي برگزار مي شود و جوانان هنرمند در كارگاه هاي هريك از رشته ها با توليد اثر با يكديگر رقابت مي كنند.

  جمشيد حقيقت شناس، معصومه مظفري و جواد نوبهار در رشته نقاشي و مهرداد خطايي، رضا افسري و احمد مرشدلو در رشته طراحي داوري بيست و يكمين جشنواره هنرهاي تجسمي را برعهده دارند.

   محمدحسين عطارچيان، احمد محمدپور و صفر گالشي داوران خوشنويسي و مهرزمان فخارمنفرد، محمد مرادي و عبدالله محرمي داوران نگارگري بيست و يكمين جشنواره تجسمي جوانان هستند.

  اسماعيل عباسي، فرهاد سليماني و مسعود زنده روح كرماني در رشته عكاسي و بهرام عظيمي، جمال حمتي و بهمن عبدي در رشته كاريكاتور داوري بيست و يكمين جشنواره هنرهاي تجسمي را برعهده دارند.

  در رشته پوستر ابراهيم حقيقي، كوروش قاضي مرادي و حسين نوروزي در رشته پوستر، طاهر شيخ الحكمايي، كوروش گلناري و جعفر نجيبي در رشته حجم و در رشته تصويرسازي محمد علي بني اسدي، اكبر نيكان پور و فرشيد شفيعي داور بيست و يكين جشنواره هنرهاي تجسمي جوانان هستند.

  بیست و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر نیمه دوم شهریور امسال در اردبیل برگزار می شود.
  رضوان صادق زاده؛ دبير هنري اين جشنواره و ناصر اسحاقي؛ مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل دبير جشنواره است.

  روابط عمومي دفتر هنرهاي تجسمي

  تاريخ خبر:  1393/06/02